مقاله پرده برقی (شید رول پرده برقی) چه مزیت هایی دارد؟ نوشته شده توسط ادمین


پرده های برقی ، یک نوع از پرده ها هستند که به وسیله ی موتورهای پرده برقی ، سبب می شوند تا پارچه های پرده شما ، حرکت داده شوند. این امر سبب استفاده ی کاربردی تر از پرده ها، کاهش مصرف انرژی، جلوگیری از کثیف شدن پرده ها و … می شود که در ادامه در عکس ها و ویدیو ها می توانید مشاهده فرمایید:
  شید رول برقی - هوش سازه نمایندگی نایس ایتالیا

مزیت های شید رول پرده برقی:

همانطور که همه می دانیم، امروزه استفاده از نور و روشنایی و همچنین ارتباط با محیط خارجی نقش بسیار کلیدی در زندگی روزمره همگی دارد و قطعا هر یک از ما در هنگام خرید منزل یا ویلا و … بدنبال ویو یا منظره دلبازتر و زیباتری هستیم که این دسترسی توسط بازشوها و پنجره ها بوجود می آید که ما را با فضای بیرون مرتبط می کنند و همواره از آنها جهت گرفتن انرژی، نور رسانی به گیاهان خانگی، تهویه هوا، استفاده بهینه از انرژی و مصرف کمتر روشنایی استفاده می نماییم. در نتیجه پرده ها، شیدها و همچنین شید پرده ها نقش بسیار مهمی در استفاده از فضای خارجی برای ما ایجاد می کنند و برای استفاده از این مزایا، روزانه نیاز به جابجایی پرده یا شید رول ها در چند نوبت با توجه به زاویه آفتاب و فصل سال داریم بصورتیکه اگر در فصل گرم سال باشیم و آفتاب بر روی آن باشد، با جابجایی پرده ها باعث کمتر نفوذ کردن حرارت میشویم و در مواقعی که آفتاب بر روی آن نمی باشد از منظره بیرون لذت میبریم و بلعکس در صورتیکه در فصل سرد سال باشیم، از نور خورشید بابت استفاده  بهینه از انرژی و گرم تر کردن منزل با جابجایی پرده شید یا شیدرول ها و پرده ها بهره می بریم.
تصاویر پروژه ها:
برخی از پروژه های شرکت هوش سازه ، اعم از پرده های برقی بالارو و کناررو، شیدرول های برقی را در تصاویر پایین می توانید مشاهده فرمایید.
برای دیدن بزرگتر عکس ها و مشاهده جزییات روی آن ها کلیک نمایید :
  درصورتیکه مکانیزم جابجایی پرده ها و شید ها (شید رول پرده برقی) به صورت دستی باشد و در روز نیز اینکار در چند نوبت انجام گردد علاوه بر اینکه کار بسیار سخت و طاقت فرسایی می باشد همچنین باعث تماس بیشتر دست با پرده ها و کثیفی سریعتر پرده ها و شیدها می گردند و در نهایت باعث عدم استفاده بهینه از فضای خارجی خواهد گردید و به همین دلایل نقش نصب موتورهای پرده برقی بالارو شید و کناررو پر رنگ تر می گردد، لازم بذکر است که پرده برقی در دکوراسیون داخلی، معماری داخلی ساختمان و مخصوصا اداره ها و اتاق مدیریت و جلسات بسیار نقش مهمی دارند. موتورهای پرده برقی در دو نوع بالارو و کناررو می باشند که موتورهای بالارو یا شیدرول همانطورکه از اسمشان پیدا می باشد در راستای قایم پارچه های شید، اسکرین، بلک اوت، زبرا و … را جابجا می کند و موتورهای کناررو همانطورکه از اسمشان پیدا می باشد در راستای افقی پارچه مخمل، تور و … را جابجا می کند که این جابجایی می تواند از وسط به صورت دوطرفه باشد (وسط بازشو) و یا  به صورت یک طرف بازشو در نظر گرفته شود. موتورهای پرده به دو گروه موتور هوشمند و موتور رسیوردار تقسیم می گردد که با توجه به سیستم ساختمان، موتورها انتخاب می گردند. امروزه با توجه به استفاده بسیار زیاد از سیستم هوشمند در ساختمان های مدرن، استفاده از پرده های اتوماتیک (پرده برقی هوشمند) که یکی از برترین و جذابترین عملکرد سیستم هوشمند ساختمان می باشد در سیستم هوشمند مورد استفاده قرار می گیرند که موتورهای هوشمند بالارو و موتورهای هوشمند کناررو با ریل های برقی، شید پرده ها را به فرمان شما مدیریت و کنترل می نمایند و همچنین موتورهای رسیوردار را نیز می توان در کلیه پروژه های دیگر نیز استفاده نمود که توسط کنترل ها و موبایل قادر به جابجایی و مدیریت هستند. سایر پروژه ها ویدیو پروژه ها
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4.7]