اگر شما هم به دنبال حفظ امنیت منزل خود بودید حتما بر سر دوراهی انتخاب بین دزدگیر خانگی یا دوربین مدار بسته قرار گرفته اید. در ادامه به این موضوع که چرا در تمامی نقاط دنیا مانند بانکها، موزه‌ها و شرکت‌های بزرگ که در آنها حفظ امنیت اولویت بالا دارد، علاوه بر دوربینهای مدار بسته از سیستم ضدسرقت استفاده می‌شود، می پردازیم.

  • دوربینهای مداربسته فقط قادر به ضبط وقایع هستند و دارای سیستم اعلام سرقت موثر و استاندارد نمی باشند!
  • چون دوربینها برای نظارت (Surveillance ) طراحی شده‌اند که نیاز به استفاده از پروتکل‌های استاندارد امنیت بالا در آنها نبوده است. لذا به راحتی قابل فریزکردن تصاویر و یا هک کردن ارتباط می‌باشند.
  • در اماکن شخصی مانند داخل منزل که حریم شخصی افراد هست، استفاده از دوربین توصیه نمی‌شود زیرا سارقین بنابه تجربه با مشاهده دوربین های نظارتی به دنبال دستگاه‌های ذخیره تصاویر دوربین می‌گردند و حافظه ضبط کننده تصاویر را با خود می‌برند. این امر باعث شده است که بسیاری از سارقین بتوانند با تهدید به بازنشر تصاویراز افراد اخاذی نمایند.
  • در دزدگیرهای منزل و خانگی از سنسورهای تشخیص حرکت براساس امواج اینفراردی استفاده می‌شود که قابلیت اطمینان بالایی در تشخیص حرکت در محیط دارند. دورین‌هایی که امروزه با قابلیت تشخیص حرکت به بازار عرضه شده است براساس تغییر در پیکسل‌های تصویر درحال ضبط عمل می‌نماید که سارقان به راحتی با فریز کردن تصویر برای لحظه ای این عملکرد دوربین را از کار انداخته و به راحتی وارد محیط می‌شوند. بعلاوه میزان تابش نور هم در صحت عملکرد تشخیص حرکت دوربین‌ها بسیار موثر است که قابلیت اطمینان را بسیار کاهش می‌دهد.
  • سیستم‌های ضدسرقت و دزدگیرهای خانه مجهز به اعلام هشدار چندلایه می باشند که شامل آژیرهای پرقدرت، تماس تلفنی، ارسال اس ام اس و… می باشند که ایجاد آن توسط سیستم دوربین مداربسته امکان پذیر نیست.

با توجه موارد ذکر شده در بالا و موارد فنی دیگر، استفاده از دوربین‌های مداربسته صرفا برای نظارت بر محیط می‌باشد و کاربرد سیستم‌های امنیتی اماکن را ندارند.

مقاله دزدگیر یا دوربین – نوشته شده توسط ادمین

برای مشاهده توضیحات بیشتر در مورد سیستم دزدگیر نایس اینجا کلیک نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]